למה קפריסין

השקעה בנדל"ן בקפריסין עבור משקיע זר משתלמת מאוד. קפריסין היא יעד  תיירותי פופולרי  וכלכלית שומרת על יציבותה לאורך השנים. יתרון נוסף הוא מדיניות המס הידידותית כלפי משקיעים זרים אשר באה לידי ביטוי  במחירי נדל"ן אטרקטיביים ובתשואות שנתיות גבוהות.

קפריסין שוכנת במרחק של 40 דקות טיסה בלבד מישראל. יתרון משמעותי עבור משקיע נדל"ן שמעוניין להיות פעיל בכל הקשור לנכסיו.רקע כללי על קפריסין

קפריסין קיבלה את עצמאותה מאנגליה ב 1960. בשנת 2003 הצטרפה לאיחוד האירופי ובשנת 2008 הפכה לחברה רשמית באיחוד ואמצה לחיקה את מטבע האירו.  ההשפעה הבריטית עדיין מורגשת על האי מבחינה תרבותית בין השאר בשל היות האי בסיס חשוב לצבא ולצי הבריטי.

קפריסין היוונית נחשבת לאחד היעדים התיירותיים היפים והמומלצים ביותר לטיול, יותר מ2.5 מיליון תיירים מרחבי העולם פוקדים את האי ומגיעים לנופש בקפריסין בכל שנה.

מזג האוויר בקפריסין:

מזג אוויר מצוין,  ימי שמש רבים לאורך השנה, אקלים ים תיכוני נוח המאפשר לטייל בקפריסין לאורך כל ימי השנה ולא רק בעונת הקיץ.

הביטחון בקפריסין: 

קפריסין  נחשבת למדינה הקטנה הבטוחה בעולם (מדינות עם פחות מ 5 מיליון תושבים), ובין חמשת המדינות הכי בטוחות בעולם בכלל ביחד עם מדינות כמו שווייץ, סינגפור, ספרד ויפן. (לפי מחקר של valuepenguin בשנת 2015).

המטבע בקפריסין:

החלק היווני של קפריסין נחשב למדינה אירופאית וכחלק מהאיחוד האירופאי, משתמשים באי במטבע האירו.

המחירים בקפריסין:

קפריסין שנהנתה תמיד ממחירים סבירים עברה בשנת 2013 משבר כלכלי גדול שפגע בכלכלתה והוביל להורדת מחירים. בנוסף, מטבע האירו נחלש בצורה משמעותית בשנתיים האחרונות, כך שהיום מחירי קפריסין בהשוואה למטבע המקומי נחשבים לזולים.

מיקום וגודל האי:

קפריסין ממוקמת בצפון מזרח ים התיכון בין שלושת היבשות אירופה, אסיה ואפריקה. שטחה של קפריסין משתרע על 9,251 קמ"ר עם אורך של 222 ק"מ ורוחב של 95 ק"מ. ניתן לעבור מכל נקודה לאחרת באי תוך פחות משלוש שעות.

חופים בקפריסין:

חופי קפריסין מדורגים במקום הראשון באירופה מבחינת ניקיון מים כעשור  ברציפות. בנוסף, חופי קפריסין מחזיקים בשלושה שיאי עולם ו 57 דגלים כחולים, הניתנים לחופים השומרים על התקן היסודי של חינוך סביבתי לגבי איכות המים, שירותי בטיחות וניהול סביבתי.

ב 1974 פלשה טורקיה לחלקה הצפוני של האי, חלק שנשאר בידיים טורקיות עד היום. 

משבר האשראי החמור שעברה אירופה בשנת 2013 לא פסח על האי. ובעקבותיו רשמו מחירי הדירות באי ירידות ניכרות. מאז 2015 רושמת כלכלת האי התאוששות ובעקבותיה גם שוק הנדל”ן המקומי ומחירי הדירות החלו לטפס. הנתונים הכלכליים מעידים על שיפור וצמיחה בכל המדדים הכלכליים החשובים.  

סיבה נוספת לצמיחת  הכלכלה היא שוק התיירות התוסס וגילויי הגז   האחרונים.

הצמיחה הכלכלית של קפריסין צפויה להמשך בשנים הקרובות.


אז למה להשקיע בנדל”ן בקפריסין?

מחירי הנדל"ן  בקפריסין עולים באופן קבוע. ישנם פרויקטים רבים בבנייה ועדיין ניתן למצוא הזדמנויות נאות מאד למשקיע החכם.

מיסוי הנדל”ן בקפריסין נחשב לידידותי במיוחד.

חשוב לדעת שבין ישראל לקפריסין נחתמה אמנה, אשר מונעת תשלום כפל מס.  

הצטרפותה של קפריסין לאיחוד תורמת לצמיחה הכלכלית לשקט המדיני והפוליטי  ממנו נהנה האי.

קפריסין הנה אי עם אחוז גבוה של אזרחי חוץ. האי כיום נוח מאד להשקעות זרות והממשלה מעודדת כניסה של הון זר. בעקבות זאת גדל הצורך בפיתוח תשתיות ונדל"ן.

גילויי מאגרי גז טבעי תורמים להמשך הצמיחה הכלכלית של האי.

מיקומה של קפריסין מזג האוויר החופים והנופים הופכים את האי ליעד תיירותי מועדף.

עונת התיירות היא מהארוכות באירופה דבר הגורם לביקושים נוספים בנדל"ן.


החוק הקפריסאי מאפשר לקבל אשרת תושב קבע בקפריסין בתנאים מקלים  ללא צורך במגורים בפועל. כדי להיות זכאי לאשרת תושב קבע  צריך לרכוש דירה למגורים בקפריסין בסכום מינימלי של 300,000 €, ולפתוח חשבון בנק בקפריסין.

לפי החוק הקפריסאי אדם שמשקיע בנדל”ן בקפריסין בסך העולה על 2 מיליון יורו זכאי לקבל אזרחות .

 ישראלים אינם צריכים אשרת כניסה לקפריסין, והם יכולים לשהות באי עד 90 יום בחצי  שנה.

 רוב תושבי קפריסין דוברי אנגלית מה שמקל על ההתנהלות מול המוסדות השונים כגון  משרדי ממשלה,בנקים וכו'.

 רמת הפשיעה בקפריסין היא מהנמוכות בעולם.https://www.youtube.com/watch?v=2IgXj5apN_4


נדל"ן בקפריסין              נדל"ן בחו"ל